כנסים ואירועים

טאקט הינה חברת בת של מטריקס

כיוונים ומגמות בעולם ה-QA

"ארגון ה QA מתקדם עם התקדמות התחום הטכנולוגי וצריך לתפקד נכון ויעיל בעולמות המובייל, Agile (Continues integration), ALM, ועוד, כול זה תחת עמידה בתקציבים ובלוחות זמנים צפופים"

ליאור כץ, CTO בחברת מטריקס גלובל וטאקט בדיקות (http://www.tact.co.il ) אשר מספקות ייעוץ ושירותי בדיקות לארגונים בארץ ובעולם , הופיע בפני משתתפי קורס המנמ"רים של ג'ון ברייס הדרכה, ואנשים ומחשבים ושטח בפניהם את העידן החדש בעולם הבדיקות והחזון הטכנולוגי שעומד מאחורי שלל החידושים והמגמות בתחום הQA. בקורס משתתפים עשרות מנהלים בכירים ומנמ"רים מהחברות המובילות במשק הישראלי. ההרצאה המרתקת של ליאור כללה הצגת המגמות והכיוונים בתחום הבדיקות כמו הצגת טכנולוגיות ופתוחים חדשים ותובנות על צורת הגישה הנכונה של הארגון בהגדרת החזון , הארכיטקטורה ויישום של עולם הבדיקות בארגון החדש. ההרצאה זכתה למשוב מעולה בקרב המשתתפים

במסגרת ההרצאה דובר רבות על הכאבים והאתגרים העומדים בפני המנמ"ר בעולם הבדיקות, עלויות, וכיצד אפשר לתרגם את התרומה העצומה של עולם זה לארגון ברמה העסקית. המגמות מצביעות על שלושה כיוונים מרכזיים:

גלובליזציה, טכנולוגיות חדשות ועולם ה Post PC.

בתחום הגלובליזציה אנו רואים כיוונים שונים בעולם הבדיקות, פתרונות כמו שירות מנוהל, פתרונות Offshore שונים, ועולם ה Crowed testing שאותו נפגוש מאוחר יותר, כחלק מפתרון של בדיקות בעולם המובייל.

הפתרונות הטכנולוגיים השתנו ללא הכר בשנים האחרונות בתחום ה QA, ראשית נוסף נטבח של עולם ה ALM (Application Life Cycle Management) כחלק בלתי נפרד מעולם ה QA או כניסיון לחבר את כל עולמות ה IT לפלטפורמה אחת (כולם מדברים באותה השפה), דרך עולם הכלים, ולחבר את סוויטת הQA (כלי בדיקות אוטומטיים, כלי בדיקות עומסים, וכלים לניהול בדיקות) לעולם הפיתוח, לעולם הDesign ולעולמות של ניהול פרויקטים בתחום ה IT, כל זה ייצר כלים חדשים ומשמעויות חדשות בעולם ה QA כמו למשל יכולת שליטה בתפוקות של קבוצות הבדיקות, וסנכרון מול עבודה של עולם הפיתוח וה Design.

כלי הבדיקות האוטומטיות וכלי בדיקות העומסים חייבים להסתנכרן לפרוטוקולים ולפלטפורמות ולסביבות עבודה שונות וחדשות, מובייל, HTML5, SL ועוד

עולם ה Post PC ואו עולם המובייל, ע"פ ניתוחים אחרונים של השוק, עולם המובייל רק הולך וגדל הצריכה הולכת וגדלה, כמויות התוכנה, סוגי התוכנה השונים בעולם המובייל (Hybrid, Native, Web) דורשים יידע מסוג אחר, כלי בדיקה שונים (מוניטורינג על Devices) מעבדות בדיקה מסוגים שונים (Internal, External) ועוד, כמו כן הוצגה מטריצה חדשנית לבדיקות בעולם המובייל. כמו כן במהלך ההרצאה הודגם ב Live Demo כלי בדיקות אוטומטיים באזור המובייל, כמו כן הדגיש ליאור במהלך ההרצאה כי "יש להדגיש כלי הOS תופסים מקום משמעותי בתחום הבדיקות האוטומטיות וגם בתחום בדיקות המובייל", וכלים כאלה הוצגו במהלך ההרצאה.

דובר גם על שיטות עבודה שונות במהלך ההרצאה, ואיך הן משפיעות על עולם ה QA , עבודה במוד אג'ילי, עבודה בענן, ועוד.

ההרצאה סוכמה בניתוח המגמות החידושים והדגשים בעולם הבדיקות, ומה המנמ"ר החדש צריך לקחת הביתה בכדי להוציא את המרב מצוות הבדיקות בארגון.