כיצד לגרום לאוטומציה ועומסים להצליח?

ליאור כץ, CTO מטריקס בדיקות ואוטומציה

בחירה והטמעת כלי בדיקות אוטומטיים בארגון הינו תהליך חשוב ומורכב שיכול לגרום להרבה בעיות בהמשך הדרך אם לא נעשה בצורה נכונה ומדוייקת. חשיבה שכיחה אך מוטעת היא שהכנסת כלי בדיקות אוטומטי תקטין את משך הבדיקות, כמות הבודקים ואת העלות הכוללת של הבדיקות. בנוסף, חשוב להבין לעומק מהם הצרכים האמתיים של הבדיקות טרם קניית כלי בדיקות ולבחון את הכלי הנבחר טרם הטמעתו בארגון.

מחקרים מראים כי יותר מ- 25% מכלי הבדיקות הנרכשים ע"י ארגונים נשארים על המדף. אחוזים ניכרים יותר מהכלים הנרכשים, מנוצלים רק במידה חלקית והארגונים לא מקבלים ROI אמיתי על השקעותיהם הגדולות.
על מנת לקבל ROI על רכישה ושימוש בכלי בדיקות אוטומטיים, חשוב לראות בבחירת והטמעת הכלי, פרויקט לכל דבר ועניין, ולפעול לפי השלבים הבאים:

  1. הבנת הצורך בארגון– מה הבעיה שהכלי אמור לפתור והאם ניתן לפתור אותה בדרך אחרת.
  2. חיפוש הכלי המתאים ביותר– על בסיס הגדרת פרמטרים ברורים ספציפיים לארגון, לדוגמא: תמיכה בשפת תכנות ספציפית, התאמה לסביבת המחשוב, או ממשקים לכלי ניהול אחרים.
  3. השוואה– השוואה בין מספר חלופות הן מההיבט המקצועי והן מהיבט השירות, תנאי התשלום והתמיכה.
  4. הוכחת יכולת– ביצוע הוכחת יכולת באתר הלקוח  (Proof of concept – POC)
  5. פיילוט– ביצוע פיילוט ממוקד לכלי הנבחר, תוך הגדרה מראש של תנאי הצלחה.
  6. בחירה והטמעה– בחירת הכלי והגדרת תהליך ההטמעה בארגון ותוכניות ההכשרה והדרכות נדרשות.
  7. מעקב– מעקב ובקרה אחר ביצועי הכלי באופן רבעוני.

דוגמאות לסוגי פעילויות המבוצעות כיום באמצעות כלים אוטומטיים:

– ביצוע בדיקות פונקציונאליות של תהליכים עיסקיים, מסכים, ולידציות וכדומה
– ביצוע בדיקות עומסים וביצועים של המערכת
– ביצוע בדיקות קוד (קופסא לבנה) ובדיקות כיסוי
– סיוע בתכנון, רישום וניתוח הבדיקות ותוצאותיהן
– גזירת והקמת נתוני בדיקה

אנו במטריקס בדיקות ואוטומציה מבצעים בדיקות אלה באמצעות מהנדסי בדיקות ומומחי בדיקות אוטומציה ועומסים, בשימוש בכלי התוכנה המתקדמים ביותר הקיימים בשוק.
ניתן ליישם שירותים אלו כחלק מפרויקט בדיקות שלם המבוצע על ידנו / כשירות ייחודי וייעודי של ביצוע בדיקות אלה בלבד / כייעוץ בבחירת כלי התוכנה הנכון ודרכי הטמעתו בארגון / כהדרכה על הכלי הנבחר.

בנוסף לשירותים אלו, אנו מייצגים ומוכרים רישיונות של כל הספקים המובילים (כולל מתן תמיכה וסיוע בהטמעה והדרכה של כלים אלו) ובראשם: HP Software,‏ LDRA,‏ Automated QA ו-Perfecto mobile (אוטומציה לטלפונים ניידים). לפרטים נוספים דברו איתנו.

רוצים לשמוע עוד? דברו איתנו

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם