כנסים ואירועים

טאקט הינה חברת בת של מטריקס

איך עושים בדיקות למכשירים סלולריים

השימוש הנרחב בטלפונים ניידים חכמים כערוצים ישירים ללקוחות הקצה מחייב את הארגונים להשקיע זמן ומשאבים בבדיקות של אותם המכשירים.

מגוון המכשירים, מערכות ההפעלה, הספקים והיישומים הקיימים מחייב את אותם ארגונים לרכוש מצאי מגוון ביותר של מכשירים ולחדש אותו כל הזמן.

מכיוון שלא ניתן באופן מעשי לבדוק את כל המכשירים הקיימים ואת כל הקונפיגורציות האפשריות, פיתחנו בטאקט בדיקות מתודולוגיה ייחודית המבוססת על ניתוח סיכונים מקדים ועל היכרות עם הטכנולוגיה הקיימת בשוק המובייל.

מתודולוגיה זו מסייעת לנו להגדיר את מחזור חיי הפיתוח והבדיקות של כל יישום/מערכת חדשה ולהחליט אילו מודלים של טלפונים צריך לבדוק ואילו לא.

תהליך הבדיקות מורכב מהשלבים העיקריים הבאים

 1. Gating - בשלב זה מתבצע קיטלוג המכשיר החדש בו אנו נדרשים לתמוך ומנסים לקבוע האם המכשיר שייך לקבוצה מוכרת (member) או שיש לו מאפיינים חדשים (lead). במידה ויש למכשיר מאפיינים חדשים נבצע בדיקות מעמיקות לראות כיצד הוא תומך באפליקציה הנבדקת.
 2. Progression – בשלב זה נבדקת הפונקציונאליות החדשה (לדוגמא: פיצ'ר חדש)
 3. Regression – בשלב זה מתבצעת בדיקה האם התוספות והשינויים החדשים משפיעים לרעה על הגרסה הקיימת ב-production.

דגשים חשובים להצלחה וייעול של תהליך הבדיקות

 1. בדיקות בשלבים מוקדמים - חשוב שהבודקים ישתתפו בפגישות האפיון של הגרסה הפיצ'ר החדש ויבצעו בקרה למסמך האפיון.
 2. קיטלוג המכשירים לפי משפחות - הגדרת תכולת הבדיקות והיקפן תתבסס על קיטלוג המכשירים לפי "משפחות". במרבית המיקרים ייבדקו השינויים שבוצעו על גבי דגמים מייצגים ממשפחות שונות ולא על כל המכשירם הקיימים.
 3. בדיקות מוצר או גרסה - קיים הבדל בין בדיקות למוצר חדש עם גרסאות והתאמות פר לקוח לבין בדיקות של גרסאות/מהדורות על מכשירים חדשים. ההבדל בא לידי ביטוי בתהליך הבדיקות ואופי הבדיקות
 4. סוגי הבדיקות - במרבית המיקרים יבוצעו הבדיקות הבאות: functionality,‏ standards,‏ UI and resolution,‏ Usability,‏ Interoperability,‏ firmware,‏ installation,‏ recovery and performance. כמובן שיש להתייחס לבדיקות ב- client וכן לבדיקות ב- Server.
 5. שימוש באוטומציה - ניתן לבצע בדיקות באמצעות כלים אוטומטיים, בעיקר בדיקות שפיות ורגרסיה. שימוש בכלי אוטומציה יכול לסייע לכיסוי רחב יותר של מכשירים ובלוחות זמנים רלוונטיים לפרויקט.

אפיון מכשירים לפי "משפחות"

 1. מכשירים בשפת JAVA:
  • J2ME - ספקים שונים ומערכות הפעלה שונות (כולל טלפונים עם מסך מגע וללא מסך מגע)
  • Android - גוגל
 2. מכשירים בשפת Native:
  • Windows‏ (mobile, NT)
  • Symbian (מהדורות שונות)
  • מכשירים מספקים אחרים (לדוגמא: Telit, Brew)
 3. iPhone
 4. BlackBerry

בין לקוחותינו: בנקים, חברות היי-טק, חברות טלקום, סטרטאפים ועוד.

הנכם מוזמנים לקבוע פגישת ייעוץ ולהתרשם מהשירותים והפתרונות שלנו