כנסים ואירועים

טאקט הינה חברת בת של מטריקס

כיצד להעלות את האיכות ולשמור על התקציב

בתקופה של משברים כלכליים, אפשר לזהות שני טיפוסי מנהלים, אלו שמקצצים בכל, ובמיוחד בתחום ה- QA הנתפס על ידם כ"מותרות", ואלו שמחפשים פתרונות יצירתיים, מבלי לפגוע באיכות המוצר או השירות אותו הם מספקים.

הטיפוס השני של המנהלים יוצא מחוזק יותר ומהר יותר מהמשבר, המהווה עבורו ועבור ארגונו מנוף לשיפור, להתחדשות ולהצלחה עסקית.

הפתרונות היצירתיים מתבטאים בשני היבטים עיקריים:

 • היבטים עסקיים - מעבר לשימוש במודלים עיסקיים גמישים יותר ללא פגיעה באיכות
 • היבטים מתודולוגיים - השקעה נכונה וממוקדת בתהליכי איכות, אשר יכולה להקטין את עלויות פיתוח

היבטים עיסקיים

הוצאת חלק מפעילות הבדיקות לביצוע על ידי ספק חיצוני במודל Offshore/Nearshore יכולה להביא לחסכון של עד 50% בעלויות הכוללות. חיסכון זה מתבטא במספר היבטים עיקריים:

 • כח אדם - עלות כח אדם נמוכה יותר
 • תחזוקה - חסכון באנשי IT ובטיפול בתחנות עבודה ותמיכה טכנית
 • שכ"ד - חסכון בשטח משרדי יקר
 • משאבי אנוש - ניהול המשאב האנושי נעשה ע"י ובאחריות הספק
 • תקורות נוספות - חשמל, מזגנים, ציוד, מים, קפה וכדומה

טאקט בדיקות מציעה מודלים עיסקיים של עבודה מחוץ לאתר הלקוח בעלויות נמוכות וברמת איכות ומקצועיות גבוהה ומובטחת.

באמצעות מודל ה- near shore של טאקט ניתן להקים צוות בדיקות איכותי ונאמן המקושר לסביבה הטכנולוגית של הלקוח וכל זאת במרחק 30 דקות ממרכזי הפיתוח בארץ.

בטאקט בדיקות מאגר מומחים בעלי שם, המלווים את צוותי הבדיקות ומייעצים לחברות המקבלות שרותי בדיקות במסגרת מודל ה- near shore. בנוסף, קיים תהליך מסודר להקמת וליווי פרויקטים אלו תוך תאום ובקרה מלאים, ושימוש במדדי הצלחה מוגדרים לכל פעילות ופעילות.

הנכם מוזמנים להתרשם משרותי הבדיקות במודל Offshore & Nearshore שלנו

היבטים מתודולוגיים

מחקרים רבים מראים שעלות תיקון תקלה גדלה בעשרות מונים ככל שמגלים אותה בשלב יותר מאוחר במחזור חיי המוצר/המערכת. לכן חשוב מאוד לאתר את התקלות כמה שיותר מוקדם.

מנהל שישקיע משאבים ממוקדים וידאג להטמיע פעילויות איכות ובדיקות בשלבים מוקדמים של פיתוח המוצר/מערכת ייהנה מהפירות של קיצור זמני פיתוח (פחות סבבי בדיקות) ושביעות רצון גבוהה יותר של הלקוחות. מבחינת הארגון מדובר על השקעה לא גבוהה עם החזר מאוד גבוה ומהיר.

על בסיס ההבנה הזו, פיתחה טאקט בדיקות מתודולוגיית בדיקות והבטחת איכות המתבטאת בכל שלבי הפיתוח של המוצר/גרסה (החל משלב הדרישות ועד להטמעה בייצור). מתודולוגיה זו מבוססת על מספר אלמנטים כגון:

 1. בדיקות מונחות סיכון - היקף, תכולת ותזמון הבדיקות תלוי ברמת הסיכון של האובייקט הנבדק. מכאן שלא צריך לבדוק הכל באותם היקפי בדיקה ובאותו היקף משאבים.
 2. ביצוע בדיקות סטטיות - תכנון בדיקות בשלבים מוקדמים, ביצוע פגישות סקר ובקרה מנוהלות וביצוע בקרות קוד (תוך שימוש בכלי אוטומציה)
 3. הגדרת תנאי סף ברורים - תנאי סף הינם השערים למעבר מסביבת הפיתוח לסביבת הבדיקות ולאחר מכן לסביבת הייצור/לקוח. תנאי הסף נשענים על שני מרכיבים עיקריים: היקף כיסוי המערכת ע"י הבדיקות, ואיכות המערכת כפי שמשתקפת מממצאי הבדיקות.
 4. הבהקי בדיקות - הגדרת הבהקים לבדיקות בשלב מוקדם של אפיון המערכת (מסייע לאפיון טוב יותר ומהווה בסיס לבדיקות יחידה ובדיקות מערכת)
 5. אחריות לצוותי הפיתוח - הגדרת אחריות לאיכות המוצר/ מערכת גם לצוותי הפיתוח והטמעת תהליכים וכלים תומכים, לביצוע בדיקות יחידה ואינטגרציה.
 6. אוטומציה - שימוש מושכל באוטומציה (כולל free ware היכן שניתן)
 7. שילוב הלקוח - שילוב מושכל של הלקוח או מנהל המוצר בכל תהליכי הבדיקות
 8. גמישות ויצירתיות - התאמת מתודולוגיית הבדיקות למתודולוגיית הפיתוח בארגון:
  • Vmodel
  • Agile- Scrum
  • Vgile

היכולת של טאקט בדיקות להציע מודלים עיסקיים גמישים, כולל בדיקות במודל near shore ו-off shore, תוך הטמעת מתודולוגיות בדיקה ואיכות מקצועיות, מאפשרות לארגונים לקבל ROI גבוה ברמת סיכון נמוכה

הנכם מוזמנים לבחון את המודלים העיסקיים שלנו ולקבוע פגישת ייעוץ מקצועית